Kategorie: Wszystkie | Nowy Rok | zima | święta
RSS
sobota, 28 stycznia 2017
2017

Mroźna zima tak na serio to przyszła z końcem grudnia i trzyma przez cały styczedń...cdn...

 

zima_006

zimowe rybołóstwo

zima_009

Zachód słońca nad jeziorem Paprocany

Tagi: winter zima
18:31, krzychkizier , zima
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 listopada 2015
Winter

Tatuaż Lady Forster

Tatuaż wg mojego projektu...2015...wykonany za zupełne freeko...

Zima u Lady Forster - Co wieczór wyrzuca mnie z saloniku sypialnego do zamiatania śniegu...Kto słyszał  w XXI wieku o takiej ciężkiej pracy ? JOB - wymyślili bogacze !

Choinki w Paprach malowane na desce


Hold On Tight (to Your Dreams) przez krzychkizier

krakowska choinka - 2015

13.12.2015 - dziś mijają 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, a w trzy dni później do wydania rozkazu strzelania przez hunte Jaruzelskiego do strajkujących przeciwko ogłoszeniu stanu wojennego górników w kopalni Wujek - Ta zagadka polityczna po dziś dzień nie jest rozwiązana - dlaczego wprowadzono stan wojenny z zamiarem mordowania ludzi. Górnicy z Wujka zastrajkowali 13 grudnia 1981 r., domagając się uwolnienia przewodniczącego kopalnianej Solidarności Jana Ludwiczaka. Potem zażądali też m.in. zniesienia stanu wojennego i zwolnienia wszystkich internowanych. 16 grudnia milicja i wojsko otoczyły kopalnię. W czasie szturmowania zakładu padły strzały. Na miejscu zginęło sześciu górników, trzej inni zmarli później wskutek odniesionych ran. W wyniku pacyfikacji kopalni życie stracili: Józef Czekalski, Krzysztof Giza, Joachim Gnida, Ryszard Gzik, Bogusław Kopczak, Andrzej Pełka, Jan Stawisiński, Zbigniew Wilk i Zenon Zając. Ponad 20 górników zostało rannych.

15 grudnia 1981 r. nominację na wojewodę katowickiego dostał gen. pilot Roman Paszkowski. Do Katowic przyjechał dzień później, już po tragedii „Wujka”. W drodze przeglądał jakieś dokumenty, w których natknął się na wypowiedź Tadeusza Grabskiego, który krytykował władze za zbyt łagodne rozprawianie się z opozycją: – Dziesięć tysięcy trupów, to 10 lat spokoju – cytował Paszkowski po latach. Powiedział, że na jego nominację do Katowic należy patrzeć również z tego punktu widzenia: Tu w partii, w milicji i SB panował specyficzny klimat nastawiony na rozwiązania siłowe. Musiałem spacyfikować to towarzystwo. Ten klimat czuli członkowie Solidarności, stąd jej działacze zarzucali, że krwawa pacyfikacja „Wujka” została od początku zaplanowana, a jej pokazowym celem było zastraszenie i złamanie ognisk oporu w całym kraju. Tą drogą szła Nadzwyczajna Komisja Sejmowa ds. Zbadania Działalności MSW, tzw. komisja Rokity. Na początku października 1991 r. komisja uznała, że zabójstwo górników było zamierzone, zaprogramowane i zaplanowane. Ujawniono winnych tragedii: płk. Jerzy Gruba – komendant wojewódzki milicji, płk. Zygmunt Baranowski – I zastępca ds. SB, płk. Marian Okrutny – zastępca komendanta i szef sił wyznaczonych do odblokowania strajkujących zakładów, płk. Kazimierz Wilczyński – dowódca ZOMO, chor. Romuald Cieślak – dowódca plutonu specjalnego (antyterroryści) i ppłk. Kazimierz Kudybka – naczelnik Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania.

Generał Gruba:

- Zgadzam się, że już za Paszkowskiego w kilku kopalniach przeczekano strajki, ale w tamtym czasie rodziły się (nie twierdzę, że za wiedzą wojewody), zupełnie tragiczne pomysły w Ministerstwie Górnictwa i Energetyki. Przypomnijmy, że ministrem był gen. Czesław Piotrowski, członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego

– Tam zaczęto tworzyć specjalny oddział do interwencji w podziemiach kopalni – opowiadał Gruba. – Kazano mi wycofać z ORMO wszystkich górników i oddać ich do dyspozycji ministerstwa. Ponoć jeździli szkolić się w kopalniach czechosłowackich, pod Ostrawę? – Słyszałem, szczegółów nie znam. Gruba twierdził, że od początku był przeciwny powstaniu takiej jednostki.

– Pół mojej rodziny pracowało w tym czasie w kopalniach, więc zdawałem sobie sprawę czym to grozi. Mało tego: właśnie w czasie strajków w „Piaście” na zebraniu WKO zastanawiano się – i to nie była propozycja śląskich milicjantów! – nad sposobami usunięcia górników z dołu kopalni: może podtopić, może wyłączyć prąd…Nie uwierzyłbym, gdybym tego nie słyszał! Czy głośno o tym myślał gen. Jerzy Bejm, komendant główny milicji?

– Tak, ale takich „górników z Warszawy” było więcej. Bejm ściągnął, po „Wujku”, pod Katowice dziesięć tysięcy milicjantów z całej Polski. Każdy hotel był zajęty, każde schronisko w górach. Kiedy się sprowadza takie siły, to trzeba im coś dać do roboty, czyż nie?

Centrumreklamy.com

eforsa.pl

http://strefa18.pl/ogladaj/sweet16-688

11:37, krzychkizier , zima
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 grudnia 2014
Gdzie ta zima ?

Choinka stoi, a zimy nie widać.....

Choinki Katowic - 2014 -

Wprawdzie do zimy pozostało jeszcze kilka dni, ale ślady jakie pozostawiała po sobie w grudniu z ubiegłych lat pozostały tylko na fotkach...

Szyndzielnia - 3 grudzień 2013

Szczyrk  - 3 grudzień 2013

poniedziałek, 13 stycznia 2014
TakTo

Zimowy kredyt

Pozwoliłem sobie na zimowy kredyt, aby w końcu w moim ASTRA - 1.4 wymienić opony letnie na zimowe. Dziś była taka ślizgawka, że mój sąsiad - taksówkarz ( biały samochód, po prawej stronie ) dokumentnie zdewastował auto

12:18, krzychkizier , zima
Link Komentarze (1) »
wtorek, 03 grudnia 2013
Czas na choinkę

Żywe choinki strasznie podrożały...Co teraz... ?    Kupuj - bezpośrednio u leśników......

Patrzcie ludziska, jak świat się zmienia - Przyleciałem do Katowic i autobusem z lotniska pod dworzec PKP - plac Andrzeja. Patrzę, a tutaj nowy budynek - szok w biały dzień, a wieczorem to się nie mówi, tylko spozira ! Takiego pięknego dworca, to ja jeszcze w swoim emigranckim życiu, nie widziałem. A oglądałem ich setki w różnych zakątkach świata. Przed świętami zrobie zdjęcia, to sobie pooglądacie ...cdn...

Przewiozę z Diamond Park do Polski - Świeci tam już 8 rok - może poczeka jeszcze 2 lata

Ta choinki są z Polandii...Gdzie ona stoją... ?

Choinka w Haifie

 

niedziela, 24 listopada 2013
Zima przychodzi z...

Północy

W Szwecji już zalśniła...

Zima na zamku Lady M

No i przyszedł czas na narty...

Tagi: winter zima
09:50, krzychkizier , zima
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 stycznia 2013
Winter

Cztery pory roku
ZIMA

sen na krze...

Tagi: winter zima
10:30, krzychkizier , zima
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 stycznia 2013
Blue Monday

Dziś mamy najbardziej stresujący  poniedziałek roku

Dziś najbardziej dołujący dzień roku, czyli Blue Monday. Wzór na tę datę opracował blisko 10 lat temu amerykański psycholog Cliff Arnall. Wzór wymyślony z lekkim przymrużeniem oka przez psychologa z Cardiff University pozwala podobno ustalić matematycznie poziom psychicznego samopoczucia danego człowieka na podstawie takich czynników jak m.in. pogoda, poziom zadłużenia, pora roku, wysokość pensji. Wygląda następująco: Arnall policzył jakość samopoczucia dla każdego dnia roku i okazało się, że mieszkańcy półkuli północnej najgorzej czują się w trzeci poniedziałek stycznia, bo wtedy stosunek pogody (W), wielkości długu (D), pensji (d), odległości od Bożego Narodzenia (T) do poziomu motywacji pracowniczych (M) i poczucia konieczności działania (Na) jest najgorszy. Wcześniej jednak jego wyliczenia wskazywały na ostatni styczniowy poniedziałek. Naukowiec zmienił zdanie w 2011 r. z uwagi na ekonomiczny kryzys, który "przyśpiesza" tendencję depresyjną stycznia. Co roku podnoszą się głosy krytyki przeciwko matematycznemu traktowaniu zdrowia psychicznego, ale większość osób, które usłyszały o "niebieskim poniedziałku" uważa, że "coś jest na rzeczy". - Krótsze dni, mniej słońca, a do wakacji ciągle daleko - przyznaje Andrew McCulloch z amerykańskiej Fundacji Zdrowia Psychicznego, która w 2009 r. kwestionowała naukowe podstawy wzoru Cliff'a Arnall'a.

18:44, krzychkizier , zima
Link Dodaj komentarz »
Zima, to czas rozrywki

Wszyscy zakochali się w YouTube, a ja nie...

16:10, krzychkizier , zima
Link Komentarze (1) »
czwartek, 20 grudnia 2012
Zima nad jeziorem

e - gazeta in Poland | Wypromuj również swoją stronę

Jezioro Paprocany i okolice...

Gostynka

 


22:43, krzychkizier , zima
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2